פוליסת ביטוח

פוליסות על בסיס אירוע מול פוליסת על בסיס הגשת התביעה

פוליסות לביטוח חבויות מתחלקות לשני סוגים:

סוג 1 – פוליסה לביטוח המבוססות על בסיס יום האירוע, משמע, מספיק שלמבוטח הייתה פוליסת ביטוח בתוקף במועד התאונה/מקרה הביטוח וגם תוגש נגדו תביעה בעתיד כאשר הפוליסה כבר לא תהיה תקפה – עדיין יזכה בכיסוי ביטוחי.

סוג 2 – פוליסה לביטוח המבוססת על מועד הגשת התביעה בהן נדרש כי תהיה פוליסה בתוקף במועד הגשת התביעה נגד המבוטח על מנת שהמבוטח יזכה בכיסוי ביטוחי. כמו כן, נדרש כי התאריך הרטרואקטיבי בפוליסה יהיה קודם לתאריך הנזק. לא יהיה כיסוי ביטוחי לתביעות המוגשות כאשר אין פוליסה בתוקף, גם אם במועד קרות הנזק הייתה פוליסה תקפה.

על כן, במקרה בו למבוטח קיימת פוליסה על בסיס הגשת תביעה והוא מפסיק לעסוק בעיסוקו, עליו לעשות פוליסה הנקראת RUN OFF שתכסה נזקים שנגרמו עד ליום ביטול הפוליסה, לגביהם עלולה להיות מוגשת תביעה בעתיד.

לא זו אף זו, חשוב לוודא כי התאריך הרטרואקטיבי בפוליסה על בסיס הגשת תביעה נשמר במעבר בין פוליסה לפוליסה, על מנת לשמור על הרצף הביטוחי.

לעיתים קרובות, אנו עדים לסיטואציות בהם מבוטחים עוברים מסוכנות אחת לשניה מבלי שאיש בודק פוליסות קודמות, דבר אשר עלול לגרום לדחיית כיסוי ביטוחי לתביעות בגין העבר.

חשוב מאוד לבדוק פוליסות קודמות בכל מעבר בין חברת ביטוח אחת לאחרת ולדעת איזה סוג פוליסה קיימת ברשותך.

 

לפרטים נוספים בעניין נשמח לעמוד לרשותכם – ספיר סוכנות לביטוח

המומחים בביטוחי חבויות

03-6241530

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

להצעת מחיר או התייעצות
השאירו מייל ונחזור אליכם בהקדם!

להצעת מחיר או התייעצות

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם